Aktualności - Medyczna Szkoła Policealna nr 3 im. dr Andrzeja Krocina w Warszawie ZAPRASZAMY!

Szukaj
Kontakt
Historia szkoły
Aktualności
Idź do spisu treści

Menu główne

Aktualności

Z życia szkoły

17.04.2018 - Marszałek Województwa Mazowieckiego pan Adam Struzik i pani Wicemarszałek Elżbieta Lanc oraz nasz pan Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej Mirosław Krusiewicz podpisali projekt unijny wspierający rozwój uczniów i nauczycieli szkół kształcących w zawodach. Część środków przeznaczona jest także na doposażenie pracowni zawodowych i współpracę z pracodawcami.
Szkoły Medyczne dla których organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Mazowieckiego uzyskały ponad 13 milionów zł.
Nasza Szkola uczestniczy w tym projekcie i będzie beneficjentem na około 1.500.000
zl.
Szkolenia dla uczniów i nauczycieli, płatne dla uczniów staże u najlepszych pracodawców na terenie Warszawy, urządzenia do nowych technologii.
I to wszystko w latach 2018-2023 czyli najbliższe 5 lat.
To wielkie możliwości dla szkoły i uczniów.
Panie Marszałku
Dziękujemy

22.03.2018 r. - dzisiaj mieliśmy dużo różnych sytuacji np. prezentacja szkoły na targach, ale też tradycyjna szkolna Wielkanoc. Śniadanie przygotowała Rada Uczniów. Dziękujemy i życzymy wszystkim Wesołych Świąt.

Już za 3 miesiące nasze Higienistki będą zdawać egzamin zawodowy. Aby poszło im bezstresowo nasi nauczyciele organizują PRÓBNE EGZAMINY a uczennice, pokonują lęk przed nieznanym i celująco w czerwcu zdają egzamin.
Nasza metoda to efekt 30 lat doświadczenia w kształceniu higienistek i doświadczeni nauczyciele.

08.03.2018 r. - za nami Dzień Otwarty. Każdy kto do nas zawitał był przyjęty jak najważniejszy gość. Był czas na rozmowy z dyrektorem szkoły, nauczycielami, uczniami, oglądanie prac uczniów.

Nasze najlepsze uczennice II roku Higieny Stomatologicznej uczestniczyły 17.02.2018 r. wraz z nauczycielką, dr n.med. Emilią Klein-Dębek,  w szkoleniu dla lekarzy dentystów na temat „Periodontologia w pigułce – aspekty kliniczne”. Wykład przygotował i prowadził dr n.med. Bartłomiej Górski z Zakładu Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia WUM, a  na wydarzenie zaprosiła nas pani Ewelina Gruda –Żak, przedstawiciel medyczny holdingu  MIP Pharma Polska Sp. z o.o. i opiekun spotkania.
Pani Ewelina zawsze bardzo życzliwie zachęca przyszłe higienistki do poszerzania wiedzy zawodowej, szczególnie z zakresu periodontologii, stąd uczennice naszej szkoły również dostały zaproszenia. Tym razem również miały możliwość przekonać się, jak ważne jest zwracanie uwagi na przyszłe wyzwania, jakie stoją przed współczesnymi, wysoko wykwalifikowanymi higienistkami.
Mimo że ten wykład był dedykowany lekarzom dentystom, okazał się również bardzo wartościowy dla higienistek. Oprócz bardzo dokładnych schematów, dziewczyny miały możliwość zobaczyć na zdjęciach, jakie problemy z przyzębiem może spowodować niewłaściwe leczenie stomatologiczne, w wyniku którego pacjent nie może zachować właściwej higieny jamy ustnej.
Dr Bartłomiej Górski zwrócił uwagę, że w takich przypadkach  również higienistka – mimo swojej najbardziej starannej pracy nie uzyska zadowalającego wyniku. Taka wiedza jest higienistkom bardzo potrzebna, ponieważ powinny wówczas niezwłocznie skierować pacjenta do lekarza prowadzącego.
W konkluzji należy jeszcze raz podkreślić, że największe znaczenie i wartość zdrowotną ma profilaktyka i regularne kontrole u higienistki i lekarza dentysty, gdyż im więcej procedur leczniczych i odtwórczych trzeba w jamie ustnej wykonać, tym większe ryzyko wystąpienia powikłań lub trudności, nie wspominając o kosztach leczenia.
Bardzo dziękujemy Panu Doktorowi za interesujący i bogato ilustrowany świetnymi zdjęciami różnych przypadków klinicznych wykład, a Pani Ewelinie za życzliwe umożliwienie uczennicom naszej szkoły zdobycia wiedzy, o którą trudno w warunkach zwykłej codziennej nauki.

12.01.2017 r. - odbyło sie zakończenie semestru. Nadszedł najbardziej wyczekiwany dzień  roku szkolnego dla uczniów III klasy. Pożegnalismy 30 uczniów  zawodu technik dentystyczny. Na początku uroczystości Pani Dyrektor podsumowała pierwszy semestr, nie obyło sie bez wzruszeń i pełnych ciepła usmiechówprzy wspominaniu minionych trzeh lat. Grono Pedagogiczne oraz uczniowie wszystkich klas pożegnali uczniów ciepłym słowem. Pani Dyrektor wręczyła uczniom świadectwa a najzdolniejsi zostali uhonorowani nagrodami i dyplomami. Uczniowie odwdzięczyli sie nauczycielom wręczając im medal za włozony trud w ich kształcenie. Mamy nadzieję, że trzecioklasiści mile będą wspominać lata spędzone w Naszej Szkole. Dyrekcja, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły życzą im powodzenia w podejmowaniu życiowych decyzji.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przesyłamy serdeczne życzenia:
zdrowia, szczęścia, spełnienia wszystkich marzeń.
Niech radość i pokój towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok.
Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery.
ĆWICZENIA Z ORTODONCJI –zajęcia doszkalające


W dniach 12, 13. XII. 2017 r. w ramach zajęć doszkalających odbyły się zajęcia praktyczne z ortodoncji dla uczniów II roku Technik Dentystycznych.
 Tematem zajęć były łuk Tigerstedta i łuk posuwisty. Na zajęciach uczniowie mieli okazję poznać technologię wykonania łuków oraz przećwiczyć swoje umiejętności  manualne podczas doginania łuków.


Dnia 19.12.2017 r. nasi uczniowie po raz kolejny pokazali ,że warto pomagać i zorganizowali Świąteczną Paczkę dla rodziny z Domu Samotnej Matki. Udało się zebrać oraz zakupić żywność , środki czystości oraz przybory szkolne dla dzieci. Wszystkie paczki zostały zawiezione przez uczniów  tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Dzień Patrona Szkoły - do tego wyjątkowego dnia przygotowywaliśmy się wszyscy bardzo starannie. Dzięki temu w środę, 29 listopada 2017 r. godnie uczciliśmy pierwszy Dzień Patrona Szkoły.
Był to ważny dzień dla naszej szkoły. To nie tylko dzien szkoły, to także dzień techników dentystycznych i higienistek stomatologicznych, tych dwóch zawodów tak bliskich naszemu Patronowi. Jego wizja wspólnego z lekarzem sprawowania opieki nad pacjentem stomatologicznym przez trzyosobowy zespół, przyświecała jego pracy. W dydaktyce, ucząc techników dentystycznych często do tego nawiązywał.
Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych z nami firm i osób, tegoroczny Dzien Patrona był prawdziwym dniem nauki, poszerzania wiedzy i umiejętności naszych uczniów.
Dziękujemy firmie Denon Dental -Pani Małgosi Gabryel i Panu Draganowi Skrobiciowi, firmie Holtrade, Panu Krzysztofowi Adamusowi oraz firmie American Eagle -Małgorzacie Rusek i Dur-Dental - Pani Agnieszce Gromadzkiej.
Dziękujemy bardzo serdecznie Pani dr Janinie Krocin, za przybycie do nas na Dzień Patrona. Nasza Szkoła, to miejsce gdzie pan doktor Andrzej Krocin jest z nami i zawsze wspominamy jego isibę. Pani obecność na naszym święcie jest dla nas bardzo ważna, bo to tak, jakby On sam był.

Uczniowie II TD uczestniczyli w szkoleniu z projektowania uzupełnień protetycznych w systemie CAD/CAM. Szkolena pracownia komputerowa wyposażona jest w skaner 3Shape. Szkolenie przeprowadził Pan Krzysztof Adamus, absolwent naszej szkoły, który jest pracownikiem firmy 3shape w Kopenhadze. Szkolenie rozpoczęło sie 2 godzinnym wykładem na temat możliwości cyfrowego projektowania a nastepnie odbył sie 5 godzinna część praktyczna, podczas której uczniowie uczyli się skanowania modeli i projektowania koron i mostów.
Szkolenie bardzo ciekawe, poszerzające umiejętności uczniów w zakresie tzw. nowych technologii, które coraz bardziej staja się obecne w pracy technika dentystycznego.

Szkolenie dla II roku techniki dentystycznej przeprowadzili: p.Paweł Matusiak i p.Aneta Prusinowska z ramienia firmy Holtrade. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat zatrzasków protetycznych, elementów retencyjnych, pracach kombinowanych, elastycznych klamrach protetycznych oraz technologii Cubi Orth wraz z pokazem wykonania zdobienia aparatu ta innowacyjną techniką.

Dla I roku techniki dentystycznej odbyło się szkolenie z wykonania łyżek indywidualnych metodą termoformowania.
Szkolenie w imieniu firmy Denon-Dental przeprowadzili instruktorzy: p.Małgorzata Gabryel i p.Dragan Skrobic.

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY cmentarz na warszawskich Powązkach
 W ramach obchodów Dnia Patrona naszej szkoły w dn. 28.11.2017 r. został zorganizowany wyjazd na cmentarz na Powązkach w celu złożenia kwiatów na grobie p. dr Andrzeja Krocina.
W delegacji byli przedstawiciele nauczycieli i uczniów II i III roku Techniki Dentystycznej.
Po złożeniu kwiatów i zapaleniu znicza na grobie pana Doktora,  
p. Wanda Jurek przybliżyła uczniom postać  dr Andrzeja Krocina.


W dniu 22 listopada uczennice II roku higienistki stomatologicznej przeprowadziły prelekcję dla uczniów V klasy szkoły podstawowej , pod  tytułem „Jak dbać o zęby”.  Nasze uczennice przedstawiły omawiane zagadnienia bardzo fachowo, w ciekawy sposób  wykorzystując dodatkowo różne metody i formy edukacji .  Zaproszeni uczestnicy uważnie słuchali przekazywanych im wiadomości i aktywnie włączali się w przebieg zajęć. Prelekcja na 6 !

W dniu 20 listopada  uczennice z I HS przeprowadziły  pierwszą akcję edukacyjną z zakresu promocji zdrowia  narządu żucia, skierowaną do uczniów II klasy gimnazjum.
W pierwszej części spotkania  nasze uczennice przedstawiły prezentację multimedialną  oraz wykonały  pokaz  metod szczotkowania zębów, stosowania nitki dentystycznej  i irygatora  oraz wybarwiania złogów nazębnych za pomocą tabletek fuksynowych.  Następnie zaproszono słuchaczy do Sali nr 11 gdzie  mogli obejrzeć  wyposażenie gabinetu stomatologicznego oraz wybrane narzędzia stomatologiczne. Nasze uczennice rzetelnie przygotowały się do wystąpienia ( w czasie weekendu u jednej z koleżanek odbyła się próba generalna) a młodzi uczniowie z gimnazjum z uwagą i zainteresowaniem słuchali prelekcji co ze względu na ich wiek zasługuje na pochwałę.
Był też quiz z nagrodami.

8 listopada  po raz kolejny gościliśmy p. mgr Joannę Stępień przedstawicielkę firmy Oral-B, która przeprowadziła szkolenie dla uczennic I i II roku higienistki stomatologicznej.  Obecni również  byli nauczyciele. Szkolenie dotyczyło przede wszystkim produktów do higieny jamy ustnej ale także wybranych , istotnych  zagadnień  z wiedzy i praktyki higienistki stomatologicznej.
Atrakcją części praktycznej był pokaz użytkowania  nowej szczoteczki  Oral-B Genius   z  funkcją wykrywania położenia, która pomaga pacjentom nie omijać żadnej strefy szczotkowania zębów.
Miła  Pani  prowadząca zachęciła   nasze uczennice do uczestnictwa w IV edycji Olimpiady higienistek a także w szkoleniach i konferencjach organizowanych przez Instytut Blend-a-med. Oral-B.
Dziękujemy !


18.10.2017 r. - w szkole odbył sie wykład dla uczennic II roku Higienistek Stomatologicznych. Pani Karolina Koprowska poprowadziła wykład na temat "Niekwestionowana rola olejków eterycznych w płynach do codziennej higieny jamy ustnej".

16.10.2017 r. - Ucznnice I roku higienistek stomatologicznych w ramach promocji zdrowego stylu życia przygotowały owocowe i warzywne sałatki. Sezon zimowy iście sprzyja licznym przepisom kulinarnym zawierającym niezbędne witaminy.

Kompozycje sałatkowe nas
ze zdolnie higienistki przygotowały starannie. Zadbały także o estetykę wystroju stołu.  Było smacznie, zdrowo i wesoło. Polecamy tego typu aktywne zajęcia promujące zdrowe żywienie ograniczające nadmiar cukrów stosowanych we współczesnym świecie.

28.09.2017 r. - tegoroczne otrzęsiny pierwszoklasistów upłynęły pod znakiem świetnej zabawy. Uczniowie starszych klas zorganizowali dla tegorocznych "kociaków" liczne konkurencje, gry i zabawy a na końcu imprezy na uczestników zabawy czekał słodki poczęstunek. Zarówno przygotowanie jak i same otrzęsiny pozwoliły uczniom lepiej się poznać, zintegrować z wychowawcami i wzmocnić poczucie, że stali się pełnoprawnymi członkami szkoły.

04.09.2017 - rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/2018. Witamy wszystkich uczniów oraz gronor pedagogiczne. Życzymy sukcesów zawodowych w nowym roku szkolnym.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego