zawody


Technik Dentystyczny: Kształcenie 2,5 roku, absolwenci otrzymują tytuł Technika Dentystycznego

Zawód znany i popularny wśród miłośników stomatologii. Technik dentystyczny samodzielnie wykonuje uzupełnienia protetyczne zlecone przez lekarza dentystę. Posiada uprawnienia do prowadzenia własnej pracowni protetycznej. W ramach nauki w szkole uczestniczy w kursach wykraczających ponad program nauczania i popartych certyfikatami. Szkoła organizuje wyjazdy do zagranicznych firm protetycznych. Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe odbywają się renomowanych pracowniach protetycznych w Warszawie. Uczniowie otrzymują do nauki w pełni wyposażone, profesjonalne stanowiska pracy oraz dobrze zaopatrzoną bibliotekę zawodową. Nasi absolwenci cieszą się wielkim uznaniem na zawodowym rynku pracy.
Higienistka Stomatologiczna: Kształcenie 2 lata, absolwenci otrzymują tytuł Higienistki Stomatologicznej

Zawód mało znany w naszym kraju lecz bardzo poszukiwany. Pewna praca po skończeniu edukacji!!! Praca w duecie z lekarzem dentystą oraz prawo do wykonywania samodzielnych zabiegów dentystycznych.
Higienistka bezpośrednio asystuje lekarzowi podczas wykonywania wszystkich zabiegów.
Posiada uprawnienia do: samodzielnego wykonywania zabiegów higieniczno-leczniczych w jamie ustnej pacjenta; współpracy z lekarzem w zakresie wszystkich dziedzin stomatologii tj, stomatologii zachowawczej, ortodoncji, protetyki i chirurgii; prowadzenia profilaktyki stomatologicznej także w szkołach i przedszkolach. Szkoła zapewnia praktyki zawodowe w nowoczesnych gabinetach i klinikach stomatologicznych na terenie Warszawy. W przyszłości, wykonywanie tego zawodu zapewnia godziwe zarobki.
Zarówno uczniowie jak i absolwenci naszej szkoły, mają do wyboru wiele ciekawych ofert pracy.


Medyczna Szkoła Policealna Nr 3

zawody misja szkoły informacje dla
kandydatów
pracownicy przedmioty
nauczania
jubileusz
aktualności klub
absolwentów
 

powrot do strony głównej